Tasarımı Kaydet  Kapat

Sektörel / Enerji

Tekstil, enerji, çimento, iş makinası ve traktör, ambalaj gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve 14.000'den fazla çalışanı bulunan Sanko Grubu'nun enerji kolunu oluşturan Sanko Enerji, ülkemizin ihtiyacı olan elektriğin kaliteli, güvenilir, rekabetçi ve çevre ile uyumlu temin edilmesini ilke edinmiş bir kurumdur. Sanko Enerji elektrik üretim santrali geliştirmekte; kurmakta; işletmekte ve üretilen elektriğin satışı ile elektrik ticareti yapmaktadır. Türkiye’nin enerji ihtiyacına güvenilir ve sürdürülebilir katkı sağlarken Ülkemiz kaynaklarını en verimli ve etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir.

Mevcutta Hidroelektrik ve Rüzgar Enerji Santralleri ile faaliyet gösteren Sanko Enerji, yenilenebilir enerjiye dayalı üretim ile sağladığı karbon azaltımı, teknoloji ve verimlilik odaklı elektrik üretim yatırımları ve operasyonları ile sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlamaktadır. Gelecekte ülkenin mevcut jeotermal, kömür, güneş gibi kaynaklarını da değerlendirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Sanko Enerji, bugüne kadar 1,1 milyar dolarlık yatırım yaparak gerçekleştirdiği 6 hidroelektrik ve 2 rüzgar santrali ile toplam 650 MW kurulu güçle yenilenebilir kaynaklardan yılda 2 milyar kWh enerji üretmektedir. Önümüzdeki 5 yılda yapacağı 1,5 milyar dolarlık ek yatırım ile kapasitesini 1.650 MW'a çıkartarak yılda 10 milyar kWh elektrik üretmeyi hedeflemektedir.

  0342 211 30 00
  0342 211 37 26
  Burak Mah. Sani Konukoğlu Bulvarı No:223 Şehitkamil / Gaziantep