Tasarımı Kaydet  Kapat

Kurumsal / Onursal Başkan'ın Mesajı

Abdulkadir KONUKOĞLU


Bir asrı aşan geçmişiyle bugünlere gelen Sanko, yoluna ilk günkü inanç ve azimle devam ediyor.

Sanko bayrağını devraldığım Sani Konukoğlu, ona bayrağı devreden Zekeriye Konukoğlu ve daha öncekiler de böyle düşünüyorlardı. Bizden sonrakilerin de bu doğrultuda çalışacaklarına inancım tamdır.

Beş kuşaktır tekstilde faaliyet gösteren Sanko, 1990’lı yılların başında alınan kararlar doğrultusunda günümüzde tekstilin yanı sıra, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, sağlık, finans, eğitim, AVM, gayrimenkul değerlendirme ve gıda sektörlerinde yurt ve dünya ölçeğinde çevre dostu şirketleri bünyesinde bulunduran konuma ulaşmıştır.

Her zaman müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve ülkemizin mutluluğunu ön planda tutuyoruz, yatırımları gerçekleştirirken bu anlayıştan hareketle toplum çıkarına olmayan hiç bir faaliyette bulunmamaya azami özen gösteriyoruz.

Sayısı sürekli artan büyük bir aileyiz. Amacımız, yeni iş sahaları açarak bu sayıyı daha da artırmaktır. Sanko’yu bu noktalara, çalışanlarımız ve müşterilerimizi ailemizin temel direkleri olarak görme anlayışımız getirmiştir. Onların mutluluğu ve refahı, bizim için vazgeçilmez unsurlardır.

Sanko, faaliyet gösterdiği sektörlerde her zaman gerek üretim kalitesi, gerekse vizyon ve felsefesiyle belirleyici konumda olacaktır. Amacımız, sürekli ilerlemek, bayrağı elden ele devrederken giderek daha büyük ve daha güçlü olmaktır.