TEST

ÇİMKO, Türkiye’de çimento ve yapı endüstrisinin dinamiklerini yönetiyor.

ÇİMKO, yıllık 5,3 milyon ton klinker ve 4 milyon m³ beton üretim kapasitesiyle, Adıyaman, Bartın, Narlı Çimento Fabrikaları, Gaziantep Paketleme Tesisi, Kilis Paketleme Tesisi, Ereğli Öğütme Tesisi ve Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Zonguldak, Bartın, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Hatay, Adana, Kayseri ve Mersin illerinde bulunan beton santralleri ile Türkiye’de çimento ve yapı endüstrisinin dinamiklerini yönetiyor.

30 Yıllık Tecrübe

Adıyaman Çimento Fabrikası’nın 1995 yılında özelleştirilmesiyle sektöre giren SANKO, 2007 yılı sonunda Narlı Fabrikasını da devreye alarak çimento sektöründeki büyümesine devam etti.

İnovatif, Döngüsel ve Sürdürülebilir

SANKO Çimento Grubu tüm faaliyetlerinde çevrenin korunması ve doğal kaynak tüketiminin azaltılmasına öncelik veriyor. ÇİMKO’nun enerji verimliliği kapsamında Narlı’da kurduğu WHR (Haste Heat Recovery – Atık Isı Dönüşüm) tesisi ile ÇİMKO Narlı fabrikasının tüketilen toplam elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 11’ini karşılıyor.

WHR tesisi ile sürdürülebilir enerji sağlarken aynı zamanda emisyon değerlerini düşürüyor, karbon ayak izini azaltmaya yönelik adımlar atıyor. Bu doğrultuda yaptığı yatırımlarla çalışanlarına, çevreye ve topluma sürdürülebilir bir gelecek için katkıda bulunuyor.