Adil Sani KONUKOĞLU Spor Lisesi Açılış Töreni Gerçekleşti

Gaziantep Valiliği koordinesinde başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında SANKO ve Konukoğlu Ailesi tarafından yaptırılan ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nun adı verilen Spor Lisesinin açılışı, okul kampüsünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve hayırsever Konukoğlu’nun konuşmalarının ardından İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar eşliğinde yapılan duayla Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi’nin açılışı yapıldı ve okul gezildi.
 
SANKO Holding, “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına; ikisi 32 derslikli, birisi 24 derslikli okul, bir spor salonu ve bir kütüphane yapımıyla katkı sundu.
 
24 derslikli Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi’nde bir futbol sahası, bir spor salonu, iki tenis kordu, iki basketbol sahası, 264 kız ve erkek öğrenci kapasiteli pansiyon ve 12 dairelik lojman bulunuyor.
 
Açılış törenine, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut, Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Baray Dai, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan, Cengiz, Yiğitcan ve Alperen Sani Konukoğlu ile SANKO yöneticileri, GAGİAD Başkanı Cihan Koçer, Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.