1993 yılında kurulan Süper Film, çevresine, çalışanlarına ve müşterilerine duyduğu saygıdan ödün vermeden, çeşitli ambalaj filmlerini tek çatı altında yüksek kalitede üreten, dünyanın önde gelen, yenilikçi ambalaj film üreticilerinden biri. Azalt / Geri Dönüştür / Yeniden Kullan hedeflerini benimseyen Süper Film, bu stratejisi ile yeni bir plastik ekonomisinin temellerini atıyor.

Avrupa’nın önde gelen esnek ambalaj film üreticisi

Süper Film, mevcut kapasitesine ilave olarak 2024 yılı başında devreye alacağı yeni BOPP hat yatırımı ile 185.000 ton esnek ambalaj film kurulu kapasitesine ulaşacak.

Paydaşlarına 70.000 ton/yıl BOPP (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen film), 48.000 ton/yıl BOPET (çift yönlü gerdirilmiş polyester film), 6.000 ton/yıl CPP/Bariyer (cast polipropilen/çok katlı bariyer) filmin yanı sıra, 12.000 ton/yıl özel kaplı ürünler sunuyor.

Sürdürülebilir Ambalaj Tasarımları

Süper Film, sürdürülebilir ambalaj tasarımları geliştirerek, ürettiği esnek ambalajların döngüsel ekonomiye kazandırılması adına pek çok yeni projeyi hayata geçiriyor. Sürdürülebilir yeni ürünleri Türkiye endüstrisine kazandırarak ambalaj tasarımlarını optimize etmeyi hedefliyor.

Döngüsel ekonomi ilkelerini benimseyen Süper Film, Avrupa döngüsel ekonomisinde esnek ambalajın performansını artırmak amacıyla faaliyet gösteren CEFLEX konsorsiyumunun bir paydaşı olarak, atıkların toplanması, ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi hedefleri doğrultusunda, esnek ambalaj ürün yaşam döngüsü çalışmalarını hızlandırarak, “Döngüsel Ekonomi için Tasarım” yönergelerini takip ediyor.