14.000 çalışanımıza insan haklarının korunduğu, iş sağlığı ve güvenliğine öncelik verildiği, mesleki gelişimlerinin desteklendiği, herkese adil ve eşit fırsatlar tanındığı bir iş hayatı sunmaya gayret ediyoruz. Bütünüyle kapsayıcı, eşitlikçi ve çeşitlilik içeren bir iş gücüne inanıyoruz.

Bölgesel kalkınmaya öncelik veriyoruz. 100’den fazla ülkeye yaptığımız ihracat ve iş birlikleri ile ülke ekonomisine maksimum faydayı sağlamaya çalışıyoruz.

Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında kadın çalışan sayısını ve üst düzey kadın yönetici sayısını artırmak, kadınların karar alma süreçlerine tam ve etkin katılımını sağlamak hedefi ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Sani Konukoğlu Vakfı

Sani Konukoğlu’nun “Paylaşmak Mutluluktur” yaşam felsefesini benimseyen Sani Konukoğlu Vakfı, Konukoğlu Ailesinin ve SANKO Holding’in, yaşamın en temel gereksinimleri olan eğitim, sağlık ve kültür alanlarında toplum için yaptığı çalışmaları, sürdürülebilir modellerle yürütmek ve ülkemize fayda sağlamak amacıyla 1989 yılında kuruldu.

Öncelikli hedefi eğitim ve sağlık yardımı olan Vakıf, bugüne kadar üçü fakülte binası olmak üzere 22 okul yaptırarak, Milli Eğitim’in hizmetine sundu. 15 cami yaptırarak ibadete açtı.

Sağlık alanında bir sağlık kompleksi ve iki sağlık ocağı yaptırılıp Sağlık Bakanlığı’na devredildi. 1996 yılında hizmete açılan Sani Konukoğlu Hastanesi, bölgede sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükselmesine katkı sağladı. SANKO Üniversitesi’nin nüvesini oluşturan hastane, 60.000 m2 kapalı hizmet veriyor.

Burs ve Yardımlar

Yılda 1.500 dolayında üniversite öğrencisine karşılıksız burs veren Vakıf, her yıl ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören ihtiyaç sahibi 10.500 öğrenciye giyim, 10.500 öğrenciye de çantası ile kırtasiye, yine her yıl ihtiyaç sahibi 70 binin üzerinde aileye gıda yardımı gerçekleştiriyor.

SANKO Üniversitesi

SANKO Üniversitesi, insana hizmet anlayışıyla, toplumsal sorumluluk duygusu gelişmiş, farklı ekollerden gelen güçlü akademik kadrosu öncülüğünde, ileri teknolojiye dayalı uygulama alanları ile araştırmacı, üretken, yenilikçi, ulusal ve uluslararası platformda yetkin ve yeterli, sağlık alanında bölgenin ve ülkenin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, geleceğin nitelikli sağlık profesyonellerini yetiştiriyor.

SANKO Üniversitesi Hastanesi

Sağlık alanında bölgenin ve ülkenin gereksinimlerini göz önünde bulunduran SANKO Üniversitesi Hastanesi, 1996 yılında Gaziantep’te faaliyete geçerek 60.000 m2 kapalı alanda bugün ülkemize kazandırılan en büyük sağlık kuruluşlarından biridir.

Özel SANKO Okulları

Özel SANKO Okulları, akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif başarılarla “BÜTÜN İNSAN” olma yolunda kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim öğretim hayatına devam ediyor. Özel SANKO Okulları, 2001 yılından itibaren akademik, sosyal, sanatsal ve sportif alanlarda 6 binden fazla başarıya imza attı. Özel SANKO Okulları 1200 öğrencisi ve 221 çalışanı ile Gaziantep’e öncü olmaya devam ediyor.

SANKO Sanat Galerisi

SANKO Sanat Galerisi 2004 yılında sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine sunuldu. SANKO Park AVM içinde yer alan ve Güneydoğu’nun ilk özel sanat galerisi olma özelliğini taşıyan galerinin Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu yürütmektedir.

Galeride 2004 yılından bu yana 300’den fazla sanatçının 185 sergisi açıldı. Kaliteli duruşuyla sanatın ve sanatçının yanında yer alan SANKO Sanat Galerisi’nde 2011-2013 yıllarında uluslararası 2 çalıştay düzenlenmiştir.