TEKNOFEST Ana Sponsorluğu

SANKO Holding olarak 2020 yılından bu yana, toplumun tamamında teknoloji ile bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’in ana sponsorlarından biri olarak TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nın yürütücülüğünü üstleniyoruz.

Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışması kapsamında, toplumda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve enerji verimliliği kültürü oluşturulması, verimlilik ve çevre konularında farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Projeler, alanında uzman akademisyenlerden ve SANKO Enerji Grubu mühendislerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilmektedir.  

TEKNOFEST Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışmasında şimdiye dek 30.000’in üzerinde birbirinden farklı ve yenilikçi projeler yarıştı.

Zeugma Antik Kenti Kazı Sponsorluğu

SANKO, “geçmişle geleceği buluşturuyor.”

Zeugma Antik Kenti’ndeki eşsiz mozaiklerin su altında kalmaması için başlatılan kurtarma kazılarına sponsor olarak eşsiz mozaiklerin kurtarılması çalışmalarına katkı sağlamış olmaktan ötürü gurur duyuyoruz.

İnsanlığın ortak kültürel mirasına sahip çıkmayı ilke edinerek Zeugma Antik Kenti’nde yapılan kazılarda çok sayıda tarihi eserin kurtarılmasına katkı sağladık.

Zeugma’nın tarihine not düşmek amacıyla; editörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Rifat Ergeç’in üstlendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Mehmet Önal, arkeologlar Fatma Bulgan, Hamza Güllüce, Ahmet Beyazlar ve müze araştırmacıları Burhan Balcıoğlu ile Taner Atalay’ın hazırladığı Belkıs- Zeugma ve Mozaikleri kitabının sponsorluğunu da üstlendik.

Karkamış Antik Kenti Kazı Sponsorluğu

Ülkemizin tarihsel mirasını ortaya çıkaracak projelerin desteklenmesini oldukça önemsiyoruz. Karkamış kazılarına destek vermemizin ardında da, bu tarihsel mirasa sahip çıkma ve bu mirası gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarma hassasiyetimiz yer alıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Bolonya Üniversitesi iş birliğinde; bir arkeolojik hazine olan Karkamış Antik Kenti’nde Türk- İtalyan komitesi tarafından gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarına SANKO Holding olarak 2015 yılından bu yana desteğimizi sürdürüyoruz. Kazı, koruma ve araştırma çalışmalarına destek sağlıyoruz.

Gaziantep bölgesindeki kültürel mirasın korunması ve geleceğe taşınması için çok yüksek bir değer taşıyan, dünyanın en önemli antik kentlerinden biri olan Karkamış Antik Kenti’nde her biri tarihe farklı açıdan ayna tutacak buluntulara ulaşılmıştır.

Mevcut tarihi eserlerin yerleri ve dokusuna dokunulmadan, hassas bir çalışma ile antik kenti koruma altına aldığımız özel bir çatı örtüsü de Grup şirketimiz Poligon İnşaat tarafından tamamlanmıştır.

Bolonya, Gaziantep ve İstanbul Üniversiteleri tarafından, birçok diğer katılımcı ile birlikte oluşturulan proje, Prof. Dr. Nicolò Marchetti (Bolonya Üniversitesi) Başkanlığında, Doç. Dr. Hasan Peker (İstanbul Üniversitesi) Başkan Yardımcılığında, Prof. Dr. Refik Duru, Prof. Dr. Belkıs Dinçol ve Prof. Dr. Mustafa Özakça’nın bilimsel danışmanlığında gerçekleştirildi. Bu, sitin 1920’de askeri bir karakol oluşundan bu yana bir daha araştırılamaması ve ziyaret edilememesinden sonra, arkeoloji çevreleri ve ilgili halkın hemen hemen bir yüzyıl boyunca beklemekte olduğu bir etkinlikti. Ortak proje araştırma, koruma ve sunuma bütünsel bir yaklaşım göstermektedir: Tunç, Demir Çağı ve Roma Dönemi kent düzeninin kapsamlı olarak incelenmesi ve turistik gelişim de dikkate alınarak, aynı zamanda kalıntıların korunmasını öngörmektedir.

Milli Sporcu Para Okçu Yiğit Caner Aydın Ana Sponsorluğu

SANKO Holding olarak, Cumhuriyetin 100. yılında Dünya Şampiyonu Yiğit Caner Aydın’a sponsor olmanın gururunu yaşadık. Eğitimde, kültür-sanat alanında ve sporda özellikle gençlere katkısı olan projelere öncelik veriyoruz. Spora, sporcuya ve gençlerin başarılarına destek olma vizyonumuzla spora olan desteğimizi genişleterek, kariyerinde dünya şampiyonlukları ve sayısız altın madalyası bulunan Para Milli Okçu Yiğit Caner Aydın’ın bundan sonra gerçekleştireceği çalışmalarının ana sponsorluğunu üstlendik.

Gaziantep Spor Kulübü Forma Sponsorluğu

35 yıldır markalarımızla şehrimizin takımına forma sponsoru olarak destek oluyoruz. ÇİMKO ve Maisonette markalarımız yeni sezonda Gaziantep Futbol Kulübü formalarına adını yazdırdı.