Özel SANKO Okulları

Özel SANKO Okulları, akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif başarılarla “BÜTÜN İNSAN” olma yolunda kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim öğretim hayatına devam ediyor.

Özel SANKO Okulları, 2001 yılından itibaren akademik, sosyal, sanatsal ve sportif alanlarda 6 binden fazla başarıya imza attı. Özel SANKO Okulları 1200 öğrencisi ve 221 çalışanı ile Gaziantep’e öncü olmaya devam ediyor.

25 Şubat 2012 tarihinde yeni lise ve ana sınıfı binaları tamamlandı. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren ise mevcut Özel SANKO Koleji ile birlikte; Türkiye’nin ikinci, Anadolu’nun ilk Fen ve Teknoloji Lisesi aynı kampüs içerisinde öğrencilerine kapılarını açtı.

Dünya Birincilikleri

Robot Challenge Yarışmasında Dünya birinciliği, Robogames’de Dünya birinciliği, ikinciliği ve beşinciliği, piyano yarışmasında dünya birinciliği, satrançta Avrupa birinciliği başta olmak üzere dünya derecelerine, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS), Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) ve Milli Savunma Üniversitesi Sınavı’nda (MSÜ) her yıl elde ettiği Türkiye derecelerine, TEKNOFEST 2020, TÜBİTAK, NASA Buluş Şenliği, Türkiye Zeka Vakfı Zeka Oyunları Yarışmalarının da aralarında yer aldığı ulusal platformda düzenlenen yarışmalarda Türkiye derecelerine adını yazdırdı.

Bunların yanı sıra yüzme, basketbol, satranç, resim ve müzik gibi sanatsal ve sportif alanlarda birçok Türkiye, bölge ve il dereceleri kazandı.