“Yeniden Düşünmek: Afet Sonrası Geçici Yaşam Alanlarının İyileştirilmesi” İsimli Öğrenci Fikir Yarışması Sonuçlandı

Mimarlık Araştırmaları Derneği (MİMARDER) tarafından SANKO Holding iş birliği ile düzenlenen “Yeniden Düşünmek: Afet Sonrası Geçici Yaşam Alanlarının İyileştirilmesi” isimli Öğrenci Fikir Yarışması sonuçlandı. Ödül Töreni ve Proje Sergisi “İz” İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde düzenlendi.

Yarışan projelerin görülebildiği “İz” isimli serginin açılışı ve Ödül Töreni, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu, MİMARDER Kurucusu Dr. Ahmet Gün ile birlikte projeye destek veren SANKO Holding’in üst düzey yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.
Proje yarışmasında Jüri görevi üstlenen SANKO Gayrimenkul Direktörü Hilal Savcı, açılışta bir konuşma gerçekleştirdi ve ödül alan takımlara Ödüllerini teslim etti.
Etkinlik, “Depremlere Bağışık Şehirler” isimli açık oturum ile sona erdi.
Mekânsal unsurların geliştirilmesi yoluyla değişen yaşam akışı ve gündelik yaşam ilişkilerinin ‘iyileştirilmesine’ yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi, afet sonrası kurulan geçici yaşam alanlarının mevcut mekânsal potansiyellerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla tasarımlarını sunan takımlardan 4’ü ödüllendirildi. Yarışmaya katılan projelere ait “İz” isimli bir sergi ve Açık Oturum gerçekleşti.

Diğer Haberler