SANKO Gayrimenkul

SANKO Holding, sahip olduğu deneyim ve yetkinlikle inşaat ve gayrimenkul sektöründe büyümesini sürdürmektedir.

SANKO Gayrimenkul; SANKO Grubu bünyesinde bulunan tüm gayrimenkullerin “satış, pazarlama ve kiralama faaliyetlerini”, arsa ve mevcut gayrimenkullerin “geliştirme ve dönüşüm faaliyetlerini”, bina ve tesislerin ise “bakım ve işletmesini” yürütüyor.

SANKO PARK AVM

Kent merkezinde, toplam inşaat alanı 126.837 m2 ve 55.760 m2 kiralanabilir alanıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük alışveriş merkezi olan SANKO Park AVM, Gaziantep ekonomisi ve sosyal yaşamına dinamizm kazandırmıştır.

SANKO Park AVM’nin çevre illerden ve komşu ülkelerden gelen ziyaretçilerle aylık ziyaretçi sayısı yaklaşık bir milyona ulaşmaktadır. 1.200 araç kapasiteli kapalı otoparkının yanında 50 araç kapasiteli Vale Park ile ziyaretçilerini ağırlayan SANKO Park AVM, ziyaretçilerine ayrıcalıklı hizmet sağlamaktadır.

SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde yer alan SANKO Sanat Galerisi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk özel sanat galerisi olma özelliği taşımaktadır. 3.389 m2 alanı ve 10 adet sinema salonu ile hizmet veren Avşar Sinemaları 1.600 m2 alanda hizmet veren Mars Athletic Club ile spordan vazgeçemeyenler için donanımlı bir spor salonuna sahip olan SANKO Park AVM, ziyaretçileri için çok yönlü bir hizmet vermektedir.

SANKO Park, Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından “Perakendede Yılın İnsan Kaynakları Projesi” ile ödüle değer görülmüştür.

TEMKO A.Ş.

Temko A.Ş., 1989 yılında kurulmuş olup SANKO Grubu bünyesinde bulunan 1 milyon m2 gayrimenkul portföyünün kurumsal yatırımcısı olarak geliştirme, dönüşüm, satış, pazarlama, kiralama, bakım ve işletme faaliyetlerini yürütmektedir.

Gayrimenkul portföyü arsalar, yatırım amaçlı fabrika binaları, iş merkezleri, ofis binaları, depolar, konut projeleri ve alışveriş merkezi içermektedir. Gayrimenkul yatırımları bölgesel olarak Avrupa, Amerika ve ağırlıklı olarak Türkiye’de yer almaktadır.